Dużo znaków zapytania

dodano: 21.12.2012 - 11:40

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że po wdrożeniu ustawy o kierujących pojazdami wzrośnie rola i obowiązki starostw powiatowych. Za miesiąc wybije „godzina zero”. Najwyższa pora dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda od strony powiatów. Do redakcyjnej sondy zaprosiliśmy: Beatę Maciejewską – dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Szczecinku, Helenę Pokorską – naczelnik Wydziału Komunikacji w Otwocku, Annę Klinger – z-cę naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu w Jaśle oraz Annę Petter – naczelnik Wydziału Komunikacji w Pruszczu Gdańskim.

 

U stawa o kierujących pojazdami wprowadza tzw. profil kandydata na kierowcę, który będzie tworzony przez pracowników starostwa w systemie teleinformatycznym. czy wydziały komunikacji są już na to przygotowane?

Beata Maciejewska, Szczecinek: – Na chwilę obecną trudno w ogóle cokolwiek mówić na temat ustawy o kierujących pojazdami, gdyż patrząc na to co się dzieje, zastanawiam się, kto ma racje media, które twierdzą, że np. nie wejdą - okres próbny, profil kandydata na kierowcę itd., czy ministerstwo, które twierdzi, że ze wszystkim zdąży. Mogę jedynie powiedzieć, że w starostwach trwają przygotowania do realizacji tego zadania.

Helena Pokorska, Otwock: – Jesteśmy przygotowani na tyle, na ile pozwolił nam ustawodawca, który zdążył wydać 3 rozporządzenia do ustawy, a 10 nie zdążył… Jako starostwo mamy podpisany aneks z PWPW i testujemy system teleinformatyczny. Niedawno zorganizowałam spotkanie z przedstawicielami OSK, podczas którego odbyła się prezentacja. Szkoły nauki jazdy zainteresowały się nim i przypuszczam, że większość też go będzie miała, co ułatwi sprawę.

 

 

Więcej na ten temat w grudniowym numerze Strefy Jazdy