Japoński szturm

dodano: 14.10.2011 - 09:54

Sukcesem zakończył się atak suzuki na Częstochowę i Ciechanów. Nad Zatoką Gdańską dobiegła końca dominacja fiata. Marka na której uczyły się i egzaminowały całe pokolenia gdańszczan zostanie zastąpiona przez toyotę yaris. Japońskie marki powoli zdobywają branżę szkoleniową w naszym kraju.

Przez długie lata częstochowski WORD uchodził za ośrodek dość specyficzny, gdzie do wyboru kursant miał nawet nie dwa, ale aż trzy samochody na kategorię B. Ostatnio były to ople corsy typu c i d (starsza i nowsza wersja) oraz nissan micra k12. Ośrodki szkolenia kierowców miały tym samym dość dużą „swobodę” w wyborze auta do nauki jazdy, co nie dla wszystkich było zaletą. Duże ośrodki, by sprostać wymaganiom rynku, musiały w swej flocie posiadać wszystkie trzy wspomniane modele aut. Od 1 sierpnia sytuacja uległa zmianie, gdyż wszystkie egzaminy na kategorię B w Częstochowie odbywają się na suzuki swift, tym samym znikła opcja wyboru auta.

– Cieszę się ze zmiany – mówi Łukasz Kurdziel z OSK „Niezła Jazda”. - Teraz uzdrowieniu uległa sytuacja i szkoły jazdy nie będą musiały kupować trzech modeli aut, by mieć uniwersalną ofertę. Wymiana taboru była potrzebna, bo zarówno samochody WORD, jak i szkół jazdy były stare.

Więcej w najnowszym numerze Strefy Jazdy.

Tagi: