Niezda(l)ny egzamin teoretyczny

dodano: 07.11.2014 - 09:35

53.letnia kobieta i 60.letni mężczyzna przy pomocy radiostacji i słuchawek pomagali nieuczciwie zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy. Suwalscy policjanci zatrzymali całą trójkę na gorącym uczynku.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach 7 października zjawili się w suwalskim WORD. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że może tam dojść do nielegalnej pomocy podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Policjanci zauważyli nieopodal budynku, w którym odbywał się egzamin, zaparkowane renault. W samochodzie siedzieli kobieta i mężczyzna, którzy mieli przy sobie radiostację. Zaskoczeni pojawieniem się funkcjonariuszy, nie zdążyli ukryć sprzętu nadawczo-odbiorczego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że służył on do nielegalnej pomocy w rozwiązaniu testu egzaminacyjnego na prawo jazdy kategorii B, który zdawała 20.letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego. Kobieta zdająca test wyposażona była w małą kamerkę ukrytą w specjalnie spreparowanym ubraniu i słuchawkę w uchu. Przy ich pomocy przekazywała swoim znajomym pytania, a oni dyktowali jej odpowiedzi.

 

Policjanci zatrzymali niedoszłego kierowcę i dwoje pomocników. Zadania testowe w stojącym pod budynkiem samochodzie rozwiązywali 53.letnia kobieta i 60-letni mężczyzna, oboje z województwa mazowieckiego. Cała trójka usłyszała zarzuty: zdająca usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, a pozostali pomocnictwa do tego przestępstwa. Za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem. Grozi im za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
 


Cały materiał w najnowszym wydaniu Strefy Jazdy