Oczy szeroko otwarte

dodano: 19.06.2012 - 16:04

 

Trwa ostra walka o kontrakt na wprowadzenie systemu teleinformatycznego do obsługi WORD. W szrankach stoją dwie państwowe firmy ITS i PWPW. ITS za program do egzaminowania kierowców chciał 96 milionów złotych!

12 czerwca br. odbyło się bardzo ciekawe spotkanie senackiej Komisji Gospodarki Narodowej, w którym uczestniczyli senatorowie, dyrektorzy WORD z całego kraju oraz przedstawiciele Instytutu Transportu Samochodowego i Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Debatowano na temat stanu wdrożenia systemu teleinformatycznego w zakresie przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy, a przede wszystkim nad tym, jaki obrać tryb postępowania przy wyborze systemu teleinformatycznego do obsługi WORD.

Dyrektorzy WORD oczekiwali od ministerstwa wskazania, kto ma przygotować rozwiązanie informatyczne. Swoje oczekiwania popierali tym, że nawet w sytuacji, gdy wkrótce (do końca czerwca?) poznają rozporządzenia do ustawy, to może być problem z przygotowaniem

na czas specyfikacji zamówienia publicznego, a następnie z przeprowadzeniem procedury przetargowej, gdyż trudno liczyć na to, że przegrany nie złoży odwołania. Na rozpatrzenie zażaleń Krajowa Izba Odwoławcza także potrzebuje czasu, a termin wejścia w życie ustawy – 19

stycznia 2013 r. wbrew pozorom jest już bardzo blisko. Środowisko WORD nie jest także jednomyślne w kwestii wyboru oferenta, a przecież wybór musi być jeden dla wszystkich ośrodków.

 

 

Więcej na ten temat w czerwcowym numerze Strefy Jazdy.