Ostatni odcinek serialu?

dodano: 28.08.2014 - 12:47

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, która pozbawiała prawa jazdy ponad 500 osób. Chodzi o oszukanych przez instruktora nauki jazdy kursantów, który poświadczał nieprawdę w dokumentach. Skargę na SKO w lutym złożyła Prokuratura Okręgowa w Legnicy, która uznała, że sprawa natury administracyjnej dotyczy ważnego interesu społecznego.

W uzasadnieniu prokuratorskiego wniosku wskazano, że Kolegium nie uwzględniło słusznego interesu obywatela i uznało za prawidłową sytuację, w której konsekwencje błędów urzędów (prezydent miasta, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) przerzucono na osoby, które nie miały możliwości sprawdzenia, czy ośrodki szkolenia i egzaminowania kierowców dobrze funkcjonują.

Chodzi o sytuację, gdy jesienią ubiegłego roku wybuchła afera dotycząca jednego z instruktorów z okolicy Legnicy. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia, czego nieświadomi byli jego klienci - kursanci. Instruktor osobiście ich szkolił, jednak w dokumenty wpisywał dane innych instruktorów fałszując jednocześnie ich podpisy. Chodziło o to, by w urzędach się nie zorientowano, że szkolenie przeprowadzała osoba, która nie posiada uprawnień. Gdy sprawa "wypłynęła" okazało się, że dotyczy blisko 550 osób.

 

Całość w Strefie Jazdy.