Patrz, co bierzesz

dodano: 25.04.2012 - 12:12

 

Czy po zażyciu legalnie kupionego w aptece leku można stracić prawo jazdy? Okazuje się, że można i wcale nie jest to jakiś ponury żart.

 

 

Niedawno bardzo głośno było w Polsce o historii studenta z Łodzi, który z powodu bólu głowy zażył lek o nazwie Solpadeine, a następnie zasiadł za kierownicą swojego audi. Miał pecha, bo do rutynowej kontroli zatrzymała go policja (audi, którym jechał jest popularną marką wśród złodziei…). Przy okazji został poddany badaniu na obecność środków odurzających. Ku jego ogromnemu zaskoczeniu wynik był pozytywny. Student zdecydował się na badanie krwi. Wynik został potwierdzony. Sprawa trafiła do sądu, a ten orzekł utratę prawa jazdy na 10 miesięcy oraz grzywnę wysokości 550 zł. Student poczuł się bardzo skrzywdzony, a na forach internetowych zawrzało. Czy słusznie?

 

Przyczyną kłopotów młodzieńca był lek Solpadeine, zawierający substancję czynną o nazwie kodeina – opiat, pochodny morfiny, wpisany do wykazu środków odurzających i substancji psychotropowych, który stanowi załącznik do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

 

 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze Strefy Jazdy!