Poprzez emocje w pirata drogowego

dodano: 07.11.2014 - 09:32

Stołeczna Policja oraz Służba Więzienna opracowały nową metodę szkolenia kierowców. Przyszli kierowcy oraz piraci drogowi, którzy muszą zredukować swoje punkty karne odbywając ponownie szkolenie, będą zapoznawać się ze świadectwem sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie jako pierwszy w kraju wykorzysta scenariusz zajęć oraz film edukacyjny przygotowane w ramach kampanii „Poznaj i zrozum ryzyko”.

 

24 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie inaugurujące projekt zintegrowanych działań edukacyjno-profilaktycznych pn. „Poznaj i zrozum ryzyk - Służba Więzienna i Policja o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego”. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej płk Anna Osowska-Rembecka, Koordynator ds. BRD Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie Krzysztof Wójcik oraz przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych.

 

- Liczba osób zabitych w wypadkach drogowych wciąż stawia Polskę na niechlubnej pozycji jednego z liderów wśród krajów europejskich – powiedział wojewoda Jacek Kozłowski. – W województwie mazowieckim rekord padł w 2007 r., kiedy na drogach zginęły 972 osoby. Od tej pory, dzięki podejmowanym licznym działaniom i kampaniom na rzecz poprawy bezpieczeństwa, udało się zahamować tendencję wzrostową. Od 1 stycznia tego roku do dnia dzisiejszego na terenie Mazowsza odnotowano 264 ofiary śmiertelne. To o 264 osoby za dużopodkreślał wojewoda i dodał - inicjatywa pn. „Poznaj i zrozum ryzyko” ma przeciwdziałać wypadkom drogowym, zwłaszcza spowodowanych po spożyciu alkoholu.

 

Cały materiał przeczytasz w Strefie Jazdy