Porządek czy zamieszanie

dodano: 19.06.2012 - 15:58

 

Ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie ośrodków doskonalenia techniki jazdy. Branża szkoleniowa powinna już zacząć przygotowywać się na duże zmiany.

 

W porównaniu do obowiązującego rozporządzenia z 2008 roku, zmian jest bardzo wiele. Już wcześniej było wiadomo, że powstać muszą ośrodki doskonalenia techniki jazdy stopnia podstawowego dla kategorii prawa jazdy poniżej B+E. Było pewne, że dla takich ośrodków zostaną złagodzone wymagania dotyczące infrastruktury technicznej, a co za tym idzie

obniży się koszt wybudowania nowego autodromu. Projekt rozporządzenia co prawda nie daje pewności i raczej należy się wstrzymać z budową, ale na podstawie projektów widać, że ministerstwo idzie we właściwą stronę. Obranie właściwego kierunku może się jednak okazać niewystarczające, jeżeli rozporządzenie nie zostanie opublikowane w najbliższym czasie. Może po prosu zabraknąć czasu na to, by wybudować wystarczającą ilość nowych ośrodków, przygotować instruktorów i rozpocząć szkolenia, które obligatoryjnie przejść będą musieli wszyscy nowi kierowcy. Takie są bowiem wymagania ustawy o kierujących pojazdami. Każda osoba, która zda egzamin na prawo jazdy, będzie musiała przejść szkolenie z techniki jazdy w ODTJ w terminie od 4 do 8 miesiąca od uzyskiwania uprawnień.

 

 

Więcej na ten temat w czerwcowym numerze Strefy Jazdy.