Przyjmowali, wręczali, pośredniczyli

dodano: 07.11.2014 - 09:20

To już 26 realizacja w sprawie korupcji w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Do tej pory już 111 osób usłyszało zarzuty w prowadzonym od jesieni ubiegłego roku śledztwie. Wśród nich są egzaminatorzy, właściciele szkół nauki jazdy, instruktorzy, pracownik MORD i osoby wręczające pieniądze lub pośredniczące w ich przekazywaniu.

 

Tylko w ciągu dwóch dni na początku października, policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie doprowadzili do prokuratury kolejnych 6 osób, zamieszanych w nielegalny proceder. Zatrzymani to kursanci szkoły nauki jazdy z Tarnowa, którzy w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu uprawniającego do uzyskania prawa jazdy, przekazali jej właścicielowi pieniądze w kwocie od 800 do 1200 złotych. Wszystkie one usłyszały zarzuty z art.230a Kodeksu Karnego. Śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w tarnowskim MORD oraz pośredniczenia w uzyskiwaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe, od listopada 2013 roku nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie.

 

Oprócz ponad setki zatrzymanych, do śledczych dobrowolnie zgłosiły się także 3 osoby, które za łapówki uzyskały prawo jazdy. Wszystkie one słysząc o prowadzonym postępowaniu, by uniknąć odpowiedzialności karnej postanowiły same przyjść i przyznać się do winy. W myśl obowiązującego prawa nie podlega karze sprawca przeku.....

 

Cały artykuł przeczytasz w najnowszym wydaniu Strefy Jazdy