Super OSK - tak czy nie?

dodano: 25.02.2013 - 09:17

Kiedy ilość wypadków na naszych drogach przekroczyła wszystkie europejskie wskażniki i zbliżyła się do najgorszego i przez nikogo nieakceptowanego tragicznego miejsca, powstał plan radykalnej daleko idącej reformy szkolenia i egzaminowania kierowców.


Ministerstwo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, przygotowywało rewolucję w szkoleniu oraz powstanie trzech niezależnych struktur zajmujących się szkoleniem. Są to:

1) Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy - które powinny zajmować się szkoleniem i doszkalaniem kierowców w ekstremalnych warunkach, nie zawsze występujących na drogach w trakcie szkolenia podstawowego.

2) Ośrodki spełniające dodatkowe wymagania - "ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań" - do szkoleń kandydatów i kierowców, którym według zdania ministerstwa nie mogły spotstać zwykłe tradycyjne OSK. (Ustawa z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami, Art. 31 Poświadczenie spełniania przez ośrodek szkolenia kierowców dodatkowych wymagań.)

3) Ośrodki Szkolenia Kierowców - tradycyjnie najbardziej rozpowszechnione, posiadające największe doświadczenie w szkoleniu.

 

Więcej na ten temat w lutowym numerze Strefy Jazdy.