Systemowa prowizorka

dodano: 19.10.2012 - 09:56

 

Dyrektorzy WORD pozbyli się złudzeń, że uda się przeprowadzić przetarg na system teleinformatyczny. Ratując egzaminy na prawo jazdy, wprowadzają rozwiązania zastępcze.

 

Gorące tygodnie mają za sobą dyrektorzy WORD. Wszystko przez system teleinformatyczny, który jest niezbędny do tego, żeby po 19 stycznia 2013 roku przeprowadzać egzaminy na prawo jazdy. Od lata właściwie trwa giełda pomysłów, jaki to ma być system, kto ma go zrobić i kto ma ogłosić przetarg. Stanęło na tym, że przetarg będzie wspólny dla wszystkich WORD, a reprezentantem środowiska w tej kwestii będzie WORD w Lublinie.

 

Koniec złudzeń

 

Czas jednak nie okazał się sprzymierzeńcem WORD, przygotowania specyfikacji przetargowej przedłużały się, więc zaczęto w końcu realnie oceniać możliwości. 27 września br. Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD w obawie przed ewentualnym brakiem przygotowania się do realizacji egzaminów teoretycznych na prawo jazdy jednogłośnie podjęło uchwałę, w której m.in. zapisano:

 

„W związku z opublikowaniem aktów wykonawczych do ustawy o kierujących pojazdami oraz bardzo krótkim okresem czasu na wdrożenie systemu teleinformatycznego (…) rekomenduje się jako optymalne rozwiązanie w tym zakresie:

1) Propozycję Ryszarda Pasikowskiego (dyrektor WORD w Lublinie) – polegającą na przyjęciu rozwiązania tymczasowego (zapytanie ofertowe nieprzekraczające równowartości 14 000 euro)(...)

2) Równoległe podjęcie działań związanych z rozpoczęciem właściwej procedury przetargowej.”

 

Więcej na ten temat w październikowym numerze „Strefy Jazdy”