Szturm na WORD

dodano: 19.12.2011 - 15:44

 

Gdyby kilka miesięcy temu ktoś powiedział, że w grudniu WORD przeżyją prawdziwe oblężenie, zostałby uznany za fantastę. Tymczasem to rzeczywistość. A wszystko przez zmiany w egzaminie teoretycznym, które wejdą w życie 11 lutego 2012 roku.

W teorii pełny kurs na prawo jazdy da radę zrobić w 15 dni tak, by wszystko było zgodnie z prawem. Jest to co prawda bardzo trudne do zrealizowania, ale da się. Zazwyczaj jednak standardowy kurs trwa od miesiąca do 2 miesięcy. W momencie ukazania się tego numeru „Strefy Jazdy” do zmian w egzaminie teoretycznym zostały około 2 miesiące, a to w obecnej sytuacji na rynku szkoleniowym jest za mało, by w pełni przeprowadzić LEGALNY kurs prawa jazdy. Instruktorzy apelują o rozwagę do kursantów, którzy szturmują szkoły jazdy. Jeżeli ktoś teraz rozpocznie kurs, to z pewnością nie zdąży na egzamin przed zmianami.

Do szkół jazdy zawitały obecnie takie tłumy, jakich dawno nikt nie widział. Kto żyw i ma uprawnienia, ten szkoli i już nie ma aż tak dużego znaczenia, czy kurs odbywa się na samochodzie identycznym, jak podczas egzaminu w WORD. Przyczyną tej niezwykłej sytuacji są zmiany w teoretycznej części egzaminu na prawo jazdy, które zaczną obowiązywać od 11 lutego przyszłego roku. Chociaż lutowa data wydaje się być dość odległa, to nagromadzenie chętnych sprawiło, że instruktorzy nie mają chwili wytchnienia i z pewnością nie zdążą przygotować wszystkich chętnych.

 

Więcej w papierowym wydaniu Strefy Jazdy.