Trudny wybór

dodano: 21.12.2012 - 11:45

Nie potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi, że WORD wybiorą jednakowy system teleinformatyczny. Doszło do podział i przed końcem roku jest już niemal pewne, że po 19 stycznia WORD zaczną egzaminować na dwóch różnych rozwiązaniach.

 

5 grudnia „Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że 33 WORD wybrały ofertę ITS/Sygnity, a 16 PWPW/HP. Dzisiaj sytuacja wygląda już inaczej, gdyż niektóre ośrodki zmieniły preferencje na korzyść PWPW. Skąd tyle wahań w kwestii systemu?

 

Ziarno wątpliwości zasiał sekretarz stanu w ministerstwie transportu Tadeusz Jarmuziewicz, który 12 grudnia odpowiadając w sejmie na pytania posłów (m.in. Jarosława Żaczka) o stan przygotowań do nowego egzaminu na prawo jazdy powiedział: „Rola rządu i parlamentu kończy się na wydaniu rozporządzeń do ustawy. Całą odpowiedzialność biorą na siebie WORD. Wchodzą rozwiązania rynkowe. Powiedzieliśmy, jak to ma wyglądać. Pojawiły się dwie oferty, obydwie musiały spełniać wymagania. Nie ma więc zagrożenia, że nie ma relacji informatycznych - przepływu informacji pomiędzy WORD, a starostwem. To szefowie WORD wystawiają swoją reputację na najcięższą próbę. Nie wyobrażam sobie, by chcieli wybrać ofertę, której nie da się wdrożyć. Możemy domyśleć się, jak zareaguje marszałek sejmiku wojewódzkiego po 19 stycznia, gdyby system w podległym mu WORD nie zadziałał. W związku z tym, ja nie noszę w sobie obawy, że ktoś, kto odpowiada za WORD zechce wybrać ofertę, która nie sprosta zadaniu”.

 

 

Więcej na ten temat w grudniowym numerze Strefy Jazdy