Wspólny interes

dodano: 19.10.2012 - 09:37

Kilka miesięcy temu warszawski WORD ogłosił, że spróbuje zorganizować wspólne z OSK zamówienie publiczne na dostawę samochodów szkoleniowo-egzaminacyjnych w liczbie około 500 sztuk. Sprawa zaczyna nabierać realnych kształtów.

 

N a ten temat już pisaliśmy w „Strefie Jazdy”, ale ponieważ jest on bardzo interesujący dla całej branży, postanowiliśmy go monitorować. Sprawa wspólnego przetargu z początku nie była łatwym zagadnieniem, gdyż dotąd interesy WORD i OSK nie miały wspólnego mianownika. W stolicy postanowiono spróbować to zmienić. W tym celu odbyły się już dwa spotkania. Pierwsze odbyło się 19 września z inicjatywy WORD w Warszawie, drugie tydzień później z inicjatywy Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców. Na pierwszym frekwencja nie była zadowalająca, podczas drugiego było już znacznie lepiej.

 

Pierwsze spotkanie zaowocowało obraniem pewnego kierunku w działaniach na rzecz zawiązania się konsorcjum WORD i OSK, które jako podmiot prawny mogłoby występować w zamówieniu publicznym. WORD, na podstawie własnych doświadczeń, zaproponował najbardziej pożądany sposób pozyskania pojazdów - wynajem długoterminowy z pełnym serwisem, przeglądami, pakietem ubezpieczeń, wymianą aut po roku użytkowania. Ogłosił też, że nie widzi przeszkód, by w zamówieniu określić zapotrzebowanie na samochody z fabryczną instalacją gazową.

Zdaniem przedstawicieli WORD opcja wynajmu będzie kosztowała nie więcej niż 300 zł miesięcznie za jeden samochód.

 

Więcej na ten temat w październikowym numerze „Strefy Jazdy”