Zmiany przy sterze

dodano: 24.04.2014 - 01:18

Krzysztof Szymański zamienił funkcję prezesa PFSSK na prezesa PIGOSK, na opuszczony fotel Federacji usiadł Krzysztof Bandos.

 

XVI Zjazd Delegatów Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców, który odbył się 22 marca w Gorzowie wyłonił nowy zarząd Federacji. Prezesem został Krzysztof Bandos z Łowicza, dotychczasowy wiceprezes PFSSK. Podczas zjazdu podsumowano kadencję ustępującego prezesa Krzysztofa Szymańskiego. Spotkanie było także okazją do podziękowania za jego dotychczasowy wkład w funkcjonowanie organizacji.

 

Krzysztof Bandos w wyborach rywalizował z Krzysztofem Kołodziejczakiem i wygrał 23:16. Nowy prezes zarządu PFSSK ma 53 lata, jest żonaty, ma jedną córkę. Praktycznie całe jego życie zawodowe wiązało się ze szkoleniem kierowców. W branży obecny od 1983 r. Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne, ukończył także studia z zarządzania. Od ponad 20 lat prowadzi własny OSK w Łowiczu. Zajmuje się szkoleniem wyłącznie na tzw. „małe kategorie”, ale jego specjalnością do niedawna było szkolenie młodych instruktorów, czym wyróżniał się w swoim regionie. Spod jego „skrzydeł” wyszła większość instruktorów z Łowicza i okolic. Krzysztof Bandos nie ukrywa, że wprowadzenie zasady, że instruktorzy mogą być szkoleni w OSK o statusie „super” owe skrzydła mu podcięło i nietrudno się z nim nie zgodzić, bowiem to pewnie nie jedyny taki przypadek, gdy bardzo dobry szkoleniowiec z pasją, przygotowujący młodych adeptów instruktorskiej sztuki od lat, traci możliwość przekazywania swojej wiedzy tylko dlatego, że nie stać go na stworzenie „Super OSK”.


Więcej w najnowszym wydaniu Strefy Jazdy