Dyżury ekspertów

Mitsubishi Colt - drugi Japończyk w gronie

dodano:29.10.2010

Najrzadziej z omawianych samochodów z placach egzaminacyjnych gości Mitsubishi Colt. To drugi „Japończyk” w tym gronie, jednak z Yarisem nie ma co konkurować. Przegrywa przede wszystkim wyglądem.

Auto egzaminacyjne polskiej produkcji – Fiat Panda

dodano:28.10.2010

W branży egzaminacyjnej Fiat może się poszczycić aż dwoma reprezentantami. O Grande Punto już wspominaliśmy, tym drugim autem jest Panda. Ten samochód z „elką” na dachu wygląda nieco egzotycznie, wszystko przez to, że Panda jest...

Peugeot 207 - nauka jazdy z lwem na masce

dodano:27.10.2010

Elek spod znaku srebrnego lwa jest stosunkowo niewiele. W Polsce zaledwie trzy WORD-y korzystają z samochodów dostarczonych przez Peugeota, są nimi Koszalin, Rzeszów i Tarnobrzeg.

Nissan Micra "Żabka Elka"

dodano:26.10.2010

To auto egzaminacyjne wzbudza najwięcej kontrowersji. Żabopodobny Japończyk zwraca uwagę swoim wyglądem i zdecydowanie różni się od swojego poprzednika. Wcześniejsza wersja micry była nijaka i brakowało jej wyrazistości. Model produkowany...

Renault Clio z „elką” do twarzy

dodano:25.10.2010

Najpopularniejsze samochody w szkoleniu kierowców w Polsce to Toyota Yaris i Fiat Grande Punto. Na trzecim miejscu znajduje się bardzo udana konstrukcja z Francji - Renault Clio trzeciej generacji.

Od lat Punto z elką na dachu

dodano:22.10.2010

Ten model fiata od lat cieszy się ogromną popularnością w środowisku nauki jazdy. Co ciekawe wszystkie generacje fiata punto służyły i nadal służą w Polsce do nauki jazdy.

"Elka" Toyota Yaris

dodano:21.10.2010

Wybór auta do nauki jazdy w Polsce jest bardzo prosty. Wystarczy dowiedzieć się, na jakim samochodzie odbywają się egzaminy w lokalnym WORD i taki samochód kupić. Zakup innego auta nie zagwarantuje , że biznes wypali.

Bezpieczne auto za 10 - 15 tys zł (wideo)

dodano:20.10.2010

Pierwsze auto jest zazwyczaj używane i kilkuletnie. To wcale nie znaczy, że nie musi być ono niebezpieczne. Za 10 do 15 tys zł można kupić samochód z czterema gwiazdami EURO NCAP. 

Jak bezpiecznie jeździć we mgle?

dodano:19.10.2010

Mgła sprawia, że kierowca, choć jedzie wolniej, automatycznie niebezpiecznie zmniejsza dystans do poprzedzającego pojazdu. W warunkach ograniczonej widoczności doprowadza to do zwiększonego ryzyka wypadków.

(wideo) Dynamika wywrotki "highside" - motocykl

dodano:04.10.2010

Popełnienie błędu w trakcie jazdy motocyklem często prowadzi do mniej lub bardziej niebezpiecznego w skutkach wypadku. Jednym z najbardziej niebezpiecznych błędów, który możesz popełnić jest wywrotka zwana highside.