Potrafisz jeździć autostradą, czy tak ci się wydaje?

dodano: 14.10.2013 - 09:28

Przez wiele lat przejazd autostradą traktowany był w kategoriach "wydarzenia". W naszym kraju było ich jak na lekarstwo. Dziś, gdy sytuacja powoli ulega zmianie, poruszanie się autostradami sprawia kierowcom sporo problemów.


Przez wiele lat przejazd autostradą traktowany był w kategoriach "wydarzenia". W naszym kraju było ich jak na lekarstwo. Dziś, gdy sytuacja powoli ulega zmianie, poruszanie się autostradami sprawia kierowcom sporo problemów.

 

By poprawić ten stan rzeczy od 12 września trwa kampania społeczno-edukacyjna promująca bezpieczne zachowania na autostradach zorganizowana przez Autostradę Wielkopolską. Jej adresatem są zwłaszcza młodzi adepci sztuki prowadzenia auta.

 

Impulsem do przeprowadzenia akcji były dane Komendy Głównej Policji, według których we wrześniu dochodzi do największej liczby wypadków drogowych, a sprawcą co drugiego są osoby poniżej 30 roku życia. W 2012r. na wszystkich polskich autostradach doszło do 247 wypadków, w wyniku których zginęły 44 osoby, a 390 zostało rannych.
 

TUTAJ można zobaczyć trzy filmy kampanii społeczno-edukacyjnej promującej bezpieczne zachowania na autostradach.
 


INTERIA.PL, fot. PortalNaukiJazdy

Komentarze

Ja - 05.01.2016

Kolekcjonerskie prawo jazdy haha. Żal mi was jeśli na podstawie tego czegos poruszacie sie po drogach... Do pierwszego wypadku i idziecie do paki!

mai - 15.08.2015

Popieram, prawko kolekcjonerskie to całkiem sprytna i wygodna opcja, przydaje się w wielu sytuacjach. Choć ja osobiście polecam zamawiac tylko przez clubcard.com.pl

coco - 16.07.2015

Te dzisiejsze egzaminy na prawko są nie na moje nerwy. Doszedłem do wniosku, że już suma summarum mniej bym wydał gdybym zamówił sobie wersję kolekcjonerska z szybkieprawojazdy.pl

sususu - 01.07.2015

Ale numer! Zamówiłem ostatnio wzór kolekcjonerski z fastidcard.com i w nagrode dostałem kod rabatowy na minus 10 proc. dla znajomych dla nowego klienta, jest aktywowany na kod 84NA7R5B.. Nie do końca wiem, czy tak to miało wyglądać, ale kod wciąż działa i kolejne osoby dostają rabat ;p

brum - 08.06.2015

Zgadza się, większość nie potrafi jeździć na autostradach, notoryczna jazda lewym pasmem bez konieczności wyprzedzania - bo taki jestem piekielnie szybki. Brak umiejętności oceny sytuacji - wjeżdżający wjazdem lub wyjeżdżający z parkingu ma trudności z włączeniem się do ruchy bo jadący prawym pasem autostrady nie może zjechać na lewy i zrobić miejsce. I to nie jest odosobniony przypadek. Myślenie za kierownicą jest niestety szczątkowe i trudno się dziwić. Zdać egzamin na prawo jazdy a umieć poruszać się po drodze to dwie różne rzeczy. Małpę tez można nauczyć pisać na klawiaturze.

Nick - 04.05.2015

a gdzie u nas w Polsce są autostrady bo ja nie widziałem?

erik - 11.04.2015

Mnie już nie obchodzą egzaminy. Użeranie się z instruktorami, stresujące jazdy, wstyd przed rodziną, tony szmalu wydanego na kolejne egzaminy... Czułem, że dłużej już tego nie zniosę. Na szczęście, pojawiła się alternatywa. Kolekcjonerskie prawko ze strony szybkieprawojazdy.pl ! Opcja w pełni legalna, dopóki oczywiście nie wylegitymujemy się z tym przed policją ;-) A dokumenciki są bardzo wysokiej jakości.

adam - 11.09.2014

wcale się nie musimy uczyć tak dużo. nie róbcie z siebie drogowych gamoni Europy. Na E 30 z Amsteradamu do Berlina jezdzi więcej Polaków niż Niemców, i siłą rzeczy uczymy się poruszania po drogach. Co do nauki jazdy, to Holendrzy mogli by się uczyć jazdy po autostradach, bo poruszają się po nich tragicznie.

Anka - 30.06.2014

http://www.google.pl

pipa - 11.05.2014

Niestety musimy sie jeszcze duzo uczyc

1 2 następna »